My Museum Day

Nasze dziedzictwo nie oprze się na tym, o jakim życiu marzyliśmy lecz na tym, jak naprawdę żyliśmy…
Wyobraź sobie, że każdy dzień Twojego życia został zarejestrowany wizualnie. Sposób, w jaki się czułeś, ludzie, których spotkałeś, jak spędzałeś swój czas. A pod koniec Twojego życia zbudowano Ci muzeum, aby pokazać jak żyłeś, jak spędzałeś swoje cenne dni, godziny, minuty i sekundy.
Wyobraź sobie, że wchodzisz do takiego muzeum i widzisz wyświetlane sekwencje video oraz obrazy przedstawiające ostatni rok Twojego życia. Na wystawie widać dokładnie wszystko. Twoje uczucia, emocje i aktywności. To sposób w jaki zostaniesz zapamiętany przez innych ludzi.
Jeśli spędziłeś 80% swojego czasu na rzeczach, myślach lub działaniach, które ci się nie podobały lub które nie przynosiły radości, zadowolenia, to aż 80% wystawy pokazywałoby zdjęcia, cytaty i małe sekwencje wideo różnych niezadowalających chwil z Twojego życia.
Jak byś się czuł patrząc na swoją wystawę w muzeum?
Czy dziś jest dobry muzealny dzień? Zadawaj sobie to pytanie nieustannie. Jaki obraz z dzisiejszego dnia zawisłby na ścianie Twojego muzeum?
Metafora „muzealnego dnia” będzie wspierać cele warsztatu coachingowego „My Museum Day”. Pierwszym z nich jest przegląd ostatnich miesięcy i zastanowienie się nad tym, co się wydarzyło. Drugim celem jest stworzenie namiastki własnego muzeum – indywidualnego kolażu ze zdjęć, obrazów. Trzecim celem jest głęboka refleksja nad życiem, nad sposobem spędzania czasu i podjęcie świadomych decyzji odnośnie tego, jak chcesz, aby wyglądały następne miesiące Twojego życia.
Podczas warsztatu będziesz mieć okazję:
x spojrzeć uczciwie na minione miesiące,
x zrozumieć, jak spędzasz swój czas,
x pomyśleć o tym, jak wyglądałby Twój idealny „muzealny dzień”,
x pomyśleć, co możesz zrobić każdego dnia, aby tworzyć jak najwięcej „muzealnych dni”,
x stworzyć własne muzeum i zastanowić się nad nim,
x zaprojektować konkretne działania na najbliższe godziny, tygodnie, miesiące, aby mieć więcej „muzealnych dni”.
Warsztat zbudowałam głównie w oparciu o kreatywne narzędzia rozwoju osobistego Points of You®. Oparte na technikach fototerapii karty pomagają nam rozwijać świadomość i przygotowują nas do działania. Niektóre z kart (The Coaching Game) łączą obraz ze słowem i angażują obie półkule mózgu w eksploracji znaczenia karty, czyniąc cały proces coachingowy głębszy i skuteczniejszy. Pozostałe karty (Punctum, Faces) przedstawiają wyłącznie obrazy., przemawiając bezpośrednio do naszej intuicji.
Korzystając z gier coachingowych stworzysz swoje osobiste muzeum i zastanowisz się nad jego różnymi aspektami. Będziesz miał okazję wykorzystać odkryte nowe punkty widzenia działania, aby świadome podejmować decyzje i działania w przyszłości.
Zapraszam do budowy własnego, niepowtarzalnego muzeum 😊